PORTAL
                                   FORUM
                                ALBUM ZDJĘĆ
                             UŻYTKOWNICY
                          FAQ   BBCode
                       STATYSTYKI
                    DOWNLOAD

SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

 

Forum Fundacji "Miłosierdzie i Wiedza"
i Dobrodziejów ze Szczecinka.
Anonse o różnych formach pomocy.
Marzenia.Praca.Hobby!

 Szukaj • Grupy • Rejestracja • Zaloguj
Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia portalu szczecineckich organizacji pozarządowych - patrz więcej na stronie: http://organizacjeszczecinek.pl
 Ogłoszenie 

Gościcie na stronach naszej FUNDACJI "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA".

Te właśnie atrybuty Człowieczeństwa uznaliśmy za najważniejsze: Miłosierdzie /SERCE/ i Wiedzę /UMYSŁ/.

Niosąc pomoc ludziom w potrzebie ze Szczecinka /i nie tylko!/ wdrażamy w życie poniższe projekty pomocowe:

*. "KLUB WSPARCIA" - w naszej siedzibie prowadzimy od 2007 roku "Klub Wsparcia Koleżeńskiego"- finansowany przez pierwsze dwa lata ze środków unijnych, w ramach większego projektu, realizowanego na obszarze 4 powiatów województwa zachodniopomorskiego, pn. "Praca w posagu" - miejsce spotkań społeczników z osobami ubogimi, bezrobotnymi lub zagrożonymi wykluczeniem społecznym - poszukującymi porady jaką i gdzie można by znaleźć pomoc w rozwiązaniu ich rozlicznych problemów. W kolejnych latach realizujemy powyższe dzieło już własnym sumptem, dzięki m.in. dotacjom z Urzędu Miasta Szczecinka.
Naszym zadaniem jest prowadzenie działań na rzecz osób oraz rodzin wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób bezrobotnych lub poszukujących pracy poprzez zorganizowanie i prowadzenie profesjonalnej pomocy informacyjnej i edukacyjnej oraz kontynuację prowadzenia grupy środowiskowego wsparcia, czyli KW - w którym to miejscu nieodpłatnie świadczymy pomoc osobom potrzebującym poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami służącymi pomocą przy pisaniu podać, CV, listów motywacyjnych, czy pomagającymi poczynić pierwsze kroki w obsłudze komputera lub - surfować w Internecie.
Polega to na udostępnianiu przez 6 godzin dziennie - od 12.00 do 18.00 - 4 razy w tygodniu (od wtorku do piątku) naszej sali na potrzeby spotkać osób poszukujących pomocy z ludźmi o w/w umiejętnościach.
Obok tego pomagamy naszym petentom w pozyskaniu potrzebnej im wiedzy poprzez umożliwienie im kontaktu z fachowcami z terenu całej Polski - za pośrednictwem Internetu.
* Poddziałania w ramach "KW":
- "SZCZECINECKI TELEFON MIŁOSIERDZIA": 697-755-214 - swoisty telefoniczno - internetowy bank informacji o szczodrości dobrodziejów - ofiarujących pomoc rzeczową lub w formie bezpłatnych usług osobom w potrzebie.
Pod tym numerem można dowiadywać się o używany sprzęt AGD,RTV, rehabilitacyjny lub meble do oddania za darmo, jak również zgłaszać swoje prośby i zapotrzebowania. (czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach : 10.00 -18.00)

- "SZCZECINECKIE FORUM POMOCY": www.dobrodzieje.org - na którym to forum osoby chcące pomóc drugiemu człowiekowi, jak i poszukujące pomocy mogą zamieszczać swoje ogłoszenia i informacje.
Można tutaj znaleźć wiadomości o różnych formach pomocy, ofertach pracy zamieszczanych w Internecie oraz samym zamieszczać informacje o swoich marzeniach i bolączkach, obok tego - anonse o kwalifikacjach i poszukiwaniu pracy, a wreszcie opisywać swoje pasje i zainteresowania.

2. PUNKT INFORMACYJNY RADY PROGRAMOWEJ ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH SZCZECINKA
której jesteśmy współtwórcami i członkami Prezydium - miejsce wymiany informacji i doświadczeń oraz poszukiwania obszarów wspólnych działań przez ngos z naszego miasta i powiatu szczecineckiego - mieści się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku, ul. W.Bartoszewskiego (dawna: 9 Maja) 12/12 - w siedzibie Fundacji / w godzinach: 12.00-18.00, od wtorku do piątku / oraz pod adresem naszego portalu:
www.organizacjeszczecinek.pl
Udzielamy tutaj przedstawicielom lokalnych NGOs oraz osobom zainteresowanym utworzeniem organizacji pozarządowej, czy podmiotu ES, informacji o aktualnych szkoleniach, konkursach, inicjatywach, czy ważnych sprawach dotyczących NGOs - z jednej strony, a z drugiej - informujemy lokalne środowisko o działaniach NGOs powiatu szczecineckiego.
Współuczestniczymy również w organizowaniu szkoleń i kursów, czy spotkań informacyjno - integracyjnych dla przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych.

OSOBY POTRZEBUJĄCE POMOCY, JAK I OSOBY - PRAWNE CZY PRYWATNE - CHCĄCE WESPRZEĆ MERYTORYCZNIE, SPRZĘTOWO, ITP DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ FUNDACJI ZAPRASZAMY DO NASZEJ SIEDZIBY W SZCZECINKU, PRZY ULICY W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12 (DRUGIE PIĘTRO, POKóJ 12) OD WTORKU DO PIĄTKU W GODZINACH 12.00-18.00

TYM, KTóRZY ZECHCIELIBY WESPRZEĆ NAS FINANSOWO - POPRZEZ WPŁATY NA KONTO BANKOWE - PODAJEMY NASZE DANE ADRESOWE, NR KRS, REGON ORAZ NAZWĘ BANKU, W KTóRYM POSIADAMY KONTO ORAZ JEGO NUMER:
FUNDACJA "MIŁOSIERDZIE I WIEDZA",
UL.W. BARTOSZEWSKIEGO (DAWNA: 9-GO MAJA) 12/12,
78-401 SZCZECINEK 3
KRS:0000238111,
NIP: 6731787762,
REGON: 320077302

Nasz Bank: BAŁTYCKI BANK SPÓŁDZIELCZY,
PLAC SOWIŃSKIEGO 2, 78-400 SZCZECINEK
KONTO NR: 36 8566 1042 0500 6557 5004 0001
Z DOPISKIEM " NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ I KOSZTY Z TYM ZWIĄZANE"

ADRES NASZEJ STRONY INTERNETOWEJ:
dobrodzieje.org
KONTAKT Z NAMI:
TEL.:697 755 214
E-MAIL: fundacja_miw@o2.pl


Poprzedni temat :: Następny temat
Działania różnych NGOs
Autor Wiadomość

Ewelina


Dołączyła: 15 Paź 2013
Posty: 95

Wysłany: 2014-01-02, 17:11   opp 2012 [Cytuj]7650 organizacji pożytku publicznego jest uprawnionych do otrzymywania od podatników 1% podatku dochodowego za 2013 rok - wynika z opublikowanego przez ministra pracy i polityki społecznej wykazu. W wykazie znalazły się organizacje, które uzyskały status OPP przed 1 grudnia 2013 r. oraz te, które wywiązały się w ustawowym terminie z obowiązku umieszczenia sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności organizacji na stronie internetowej urzędu obsługującego ministra właściwego do spraw zabezpieczenia społecznego, czyli Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Wykaz będzie podlegać zmianom i modyfikacjom, aż do dnia 15 marca 2014 r. Wtedy pojawi się ostateczna jego wersja. Warto sprawdzić, czy wszystkie dane organizacji są poprawne. Jeżeli organizacja zorientowała się, że nie ma jej na wykazie OPP lub zauważyła błędy w swoich danych powinna złożyć do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pisemne zastrzeżenie w terminie do 31 grudnia. Z roku na rok coraz więcej osób przekazuje 1% należnego podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz uprawnionych do korzystania z tego przywileju organizacji pożytku publicznego. Rekordowa liczba podatników rozliczających w 2013 roku podatek dochodowy za 2012 r. ponad 11,5 mln zadecydowała, że 1% należnego podatku trafi do organizacji pożytku publicznego. Dzięki temu na konta ponad 7 tys. organizacji wpłynęło 480 mln zł. Wprowadzona w Polsce w 2004 r. możliwość przekazywania 1% podatku staje się coraz bardziej istotnym instrumentem wspierania organizacji pożytku publicznego w ich statutowych działaniach.

Źródło: MPiPS
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

Krzysiek


Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 46

Wysłany: 2014-10-09, 16:17   Aktywne kobiety = Aktywny samorząd [Cytuj]

Aktywne kobiety = Aktywny samorząd


W imieniu Stowarzyszenia Klub SEL, Starosta Szczecinecki, serdecznie zaprasza na Szczecinecki Dzień Aktywności pn. Aktywne kobiety = Aktywny samorząd, który odbędzie się 10.10.2014 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 2 w Szczecinku.

Nasze szczecineckie święto społeczności lokalnej rozpocznie się o godz. 10.00. W programie okolicznościowe wystąpienia kobiet znanych z aktywności zawodowej i społecznej oraz warsztaty pielęgnacyjno-kosmetyczne z firmy Mary Kay, a wszystko przy kawie, dobrym cieście.

Zgłoszenia na warsztaty: www.zachodniopomorskieliderki.pl oraz telefonicznie: Marta Szulc - 600 443 565, Edyta Wieleba-Matyśniak - 512 156 726

Źródło: Powiat Szczecinecki
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

Krzysiek


Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 46

Wysłany: 2014-10-10, 13:03   Jesienna Akademia Zdrowia [Cytuj]

Stow. Aktywnych Kobiet i Grupa Inicjatywna zaproszają – głównie panie – do projektu pn. „Jesienna Akademia Zdrowia”
Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Szczecinku wraz z Grupą Inicjatywną projektu zapraszają osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności do udziału w projekcie Jesienna Akademia Zdrowia dofinansowanym ze środków programu FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH.

Źródło i więcej informacji: Klaster NGO Powiatu Szczecineckiego
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

MIREK GDołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188

Wysłany: 2014-12-04, 14:07   Msza św. i Nabożeństwo Różańcowe [Cytuj]

Msza św. i Nabożeństwo Różańcowe
Tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do kościoła pw. Ducha Świętego na Nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny, Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" i rychłego wyniesienia na ołtarze naszego patrona Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.


Źródło i więcej informacji: Civitas Christiana oddział Szczecinek
Ostatnio zmieniony przez MIREK G 2014-12-04, 14:07, w całości zmieniany 1 raz  
[Profil] [PM]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2015-01-05, 15:19   WOŚP kolejny raz [Cytuj]

Na stronie UM Szczecinek pojawiła się informacja o kolejnym "graniu" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:"11 stycznia 2015 roku po raz kolejny w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. XXIII Finał WOŚP grać będzie „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

Szczecinecki Sztab Orkiestry, istniejący przy Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, zorganizuje i przeprowadzi publiczną zbiórkę pieniędzy. W tym czasie w kinie „Wolność” przy ul. Wyszyńskiego 65 trwać będzie część artystyczna, której gwiazdą będzie zespół LORD – Sound of QUEEN and ROCK BALLADS, grający covery legendarnego zespołu Queen.

Przeprowadzone zostaną licytacje przedmiotów i gadżetów – nie tylko tych nadesłanych z Warszawskiego Sztabu WOŚP, m. in. koszulki, zegar ścienny, torba, płyty i serduszka ale także ofiarowanych nam przez ludzi dobrej woli.

W związku z powyższym zwracamy się do mieszkańców Szczecinka o przekazanie do Sztabu Orkiestry przedmiotów, które mogłyby zostać zlicytowane. Odpowiadając na nasz apel, włączacie się Państwo w ogólnopolską akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przedmioty można przynosić do SAPiK-u przy ul. Wyszyńskiego 65 – do pani Alicji Owodzin."
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2015-04-28, 15:31   Fundacja PCPM oraz PAH i Caritas: wesprzyjmy Nepal! [Cytuj]Zespół Ratunkowy prowadzony przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) przed godziną 5.00 rano dotarł do stolicy Nepalu Katmandu. Grupa ma na miejscu nieść pomoc medyczną i rozpozna potrzeby humanitarne. Dotarcie do miejsca tragedii zajęło mniej niż 48 godzin.

Ostatnie informacje mówią o 3500 ofiar trzęsienia ziemi i ponad 6500 osobach rannych. ZR PCPM zabrał ze sobą blisko 300 kg różnego sprzętu medycznego. To umożliwia szybkie docieranie do miejsc gdzie potrzebna jest pomoc.

W Polsce gotowy do wyjazdu jest już kolejny zespół ratowników. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zareagowało na katastrofę w Nepalu jako pierwsza organizacja w Polsce. Uruchomiliśmy od razu akcję, by zgromadzi fundusze na pomoc poszkodowanym i działanie Zespołu Ratunkowego na miejscu.

Zespół Ratunkowy PCPM jest pierwszym zespołem szybkiego reagowania prowadzonym przez polską organizację pozarządową. Jego celem jest niesienie pomocy medycznej i humanitarnej osobom poszkodowanym w klęskach żywiołowych i kryzysach humanitarnych. Finansowanie w całości pochodzi ze źródeł prywatnych. Na osiągniecie gotowości operacyjnej Zespołu Ratunkowego PCPM, która umożliwia ruszanie z pomocą niemal natychmiast, finanse przekazała Kulczyk Foundation.

Ratownicy PCPM wylatują z warszawskiego lotniska jutro przed godziną 11:00. Dlatego w niedzielę o godz. 8:45 zorganizujemy szybki briefing przed terminalem odlotów na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie by przekazać szczegółowe informacje dotyczące naszego wyjazdu.

Fundacja PCPM prosi także o wsparcie działań Zespołu Ratunkowego PCPM i pomocy medycznej w Nepalu poprzez dobrowolne wpłaty na konto:

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
12 1140 1010 0000 5228 6800 1012
Tytuł wpłaty: "Pomoc dla Nepalu"

Aktualne informacje o przebiegu misji można znaleźć na twitterze (@EmergencyTeamPL i @FundacjaPCPM) oraz facebooku."

Źródło zdjęcia i info: www.pcpm.org.pl

Jak jeszcze można pomóc ofiarom trzęsienia ziemi?

Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła zbiórkę pieniędzy dla ofiar katastrofy. Wpłat można dokonywać na konto PAH: BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960.
W tytule przelewu należy wpisać "Nepal".

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej PAH.

Zbiórkę uruchomił również polski oddział Caritasu.

Pieniądze można wpłacać na jedno z kont Caritas Polska z dopiskiem "Nepal" lub wysłać SMS o treści POMAGAM na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT).

Oto numery kont organizacji: Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526,
Bank Millennium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.

Źródło info: ngo.pl
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MIREK GDołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188

Wysłany: 2015-05-14, 20:27   WYSTAWA !!! [Cytuj]

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana Oddział w Szczecinku zaprasza na otwarcie wystawy,

Włodzimierza Pankiewicza Poczet Królów Polskich

malowany ogniem.
więcej informacji: organizacjeszczecinek.pl
Ostatnio zmieniony przez MIREK G 2015-05-14, 20:32, w całości zmieniany 3 razy  
[Profil] [PM]
 
 

MIREK GDołączył: 02 Sty 2014
Posty: 188

Wysłany: 2015-06-05, 06:10   Pomóż!! [Cytuj]

Szanowni Państwo,

Asia Bibi ciągle jest w więzieniu z wyrokiem śmierci. Może on zostać wykonany w każdej chwili. Z informacji, jakie przekazał nam opiekun rodziny wiemy, że Sąd Najwyższy już dwukrotnie odrzucił wnioski o kasację. Teraz czekamy na rozpatrzenie kolejnego (w tamtejszym sądownictwie nie ma ograniczenia odnośnie składania takiego wniosku tylko raz). Coraz bardziej przekonujemy się też o tym, że sądownictwo w Pakistanie nie ma wiele wspólnego z zasadami rzetelnego procesu. A nacisk muzułmanów na to, aby Asia Bibi została zamordowana jest ogromny. Nie mamy wątpliwości co do jednego: Asia Bibi żyje, bo świat się nią interesuje i wywiera presję, która powstrzymuje jej oskarżycieli przed morderstwem.

Pojawiła się nowa szansa...

Jest nią... nowy dowód w sprawie!

Zachęcam do podpisania petycji, którą przekazujemy Sądowi Najwyższemu w Pakistanie. Przygotowując petycję byliśmy w kontakcie z prawnikami Asii Bibi. Apelujemy o uwzględnienie dowodu:

http://citizengo.org/pl/2...ibi-nowa-szansa

Dzięki wsparciu wielu z Państwa powstał film pt. "Uwolnić Asię Bibi". Wyreżyserowany został przez Polaków: Michała Króla i Macieja Grabysę, a wyprodukowany przez CitizenGO, HazteOir.org, SWM "Młodzi Światu" i Dom Wydawniczy Rafael.

W tym filmie, jak pisze znany wielu z Państwa Andrzej Sobczyk, "dwójka głównych oskarżycieli: właściciel pola, na którym doszło do zdarzenia - Mohammed Idris i imam Qari Mohammed Salim przyznają się, że nie słyszeli słów bluźnierstwa wypowiedzianych przez Asię Bibi, znają je jedynie z relacji Asmy i Mafii - które były świadkami zdarzenia. Jednak to oni są głównymi świadkami przed pakistańskim wymiarem sprawiedliwości.

Imam ponadto stwierdza, że jest to jego religijny obowiązek, by bronić godności Proroka i dlatego zdecydował się być świadkiem w tej sprawie. Z drugiej jednak strony – skandalem jest także to, że nie wysłuchani byli żadni chrześcijańscy świadkowie pogromu i samosądu dokonywanego na Asi. W filmie wypowiada się również jeden z Imamów - ABDUL RASHEED , który stwierdza, że w razie uniewinnienia Asii Bibi przez Sąd Najwyższy - odbędą się protesty w całym Pakistanie - a kara tak czy inaczej zostanie wymierzona."

Aby obejrzeć fragment filmu oraz podpisać petycję należy kliknąć: http://citizengo.org/pl/2...bi-nowa-szansa.

Drodzy Państwo, rozpowszechniajmy petycję wśród jak największej grupy przyjaciół i znajomych! Nie wiemy, czy uratujemy Asię (wierzymy, że tak!), ale wiemy, że ta petycja może mieć realny wpływ na jej uwolnienie. Nie zmarnujmy tej szansy! Podpisanie zajmuje zaledwie kilka sekund.

Wraz z całym Zespołem CitizenGO serdecznie Państwa pozdrawiam i życzę dobrego weekendu,

Magdalena Korzekwa

Campaigns Director dla CitizenGO Polska

Dla Mediów: LINK

P.S. Po kliknięciu na link dot. petycji mogą Państwo nie tylko podpisać petycję, ale również dowiedzieć się o akcji związanej z rozsyłaniem filmu do jak największej grupy instytucji na całym świecie. Szczegóły na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie: http://asiabibi.org/ oraz po kliknięciu na "Podpisz".

P.S.2. Nie zapomnijmy wysłać informacji o petycji do jak największej grupy przyjaciół i znajomych: http://citizengo.org/pl/2...bi-nowa-szansa.

Mirek i przyjaciele.
[Profil] [PM]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-10-28, 17:08   Wielkie Kwestowanie [Cytuj]

http://www.powiat.szczeci...ecinek.pl[/img]
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-10-28, 17:14   Wielkie Kwestowanie [Cytuj]

1 listopada br. po raz kolejny odbędzie się kwesta na rzecz hospicjum, powstającego w Szczecinku. To bodaj największa taka zbiórka, prowadzona corocznie na terenie cmentarza komunalnego. Jak co roku również w zbiórce udział wezmą przedstawiciele Samorządu Powiatowego ze Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem na czele.

Odwiedzający w tym wyjątkowym dniu szczecinecką nekropolię przyzwyczaili się już do widoku samorządowców, kwestujących przy wejściach z puszkami. Sama kwesta, to jeden z największych zastrzyków finansowych w corocznym budżecie na budowę hospicjum w Szczecinku.

- Samorząd Powiatowy i nie ukrywam – ja osobiście również, jest mocno zaangażowany w sprawy związane z budową hospicjum przy Parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu – mówi Starosta Krzysztof Lis. – To wyjątkowa inicjatywa, którą od początku zdecydowaliśmy się wspierać. Zachęcam również wszystkich Państwa do wzięcia udziału w zbiórce oraz do dorzucenia swojej symbolicznej złotówki na ten szczytny cel.

W tym roku akcja ma charakter bardziej otwarty niż dotychczas. W zbiórce, w roli wolontariusza może wystąpić każdy mieszkaniec powiatu szczecineckiego, który wyrazi taką chęć. - Zapraszam gorąco organizacje pozarządowe, wolontariuszy, uczniów, nauczycieli, lekarzy, pielęgniarki – mówi Grażyna Kuszmar, koordynatorka akcji. - Mile widziany będzie każdy, kto chciałaby w tym dniu przyłączyć się do kwesty na rzecz hospicjum.

- Każdy może przyłączyć się do kwesty. Trzeba to zrobić jednak zdecydowanie i w miarę szybko. Zapraszam do siebie, pracuję na Oddziale Chorób Wewnętrznych w szczecineckim szpitalu, Chętnie odpowiem na Państwa pytania oraz znajdę miejsce do kwestowania – dodaje.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

  Wysłany: 2015-11-10, 17:20   22.11.15r Kolejny Charytatywny Turniej w Szczecinku [Cytuj]Już po raz czwarty Zarząd Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego organizuje Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej. Tym razem akcja ma na celu pozyskanie środków finansowych niezbędnych do leczenia i rehabilitacji czteroletniej Kariny Grochowicz.Cytat:
Turniej odbędzie się w hali sportowej przy ul. Wiatracznej 5 (hala Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego) 22 listopada br.

Podczas imprezy na kibiców siatkówki czekają wrażenia sportowe. Tradycyjnie odbędą się również licytacje cennych fantów, bonów na usługi, przekazanych przez osoby prywatne, przedsiębiorców – ludzi o wielkim sercu: m.in. weekendowy pobyt spa we Dworze Pomorskim w Luboradzy, zaproszenia na bale, bony na usługi: kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne, rehabilitacyjne, wysokiej klasy kosmetyki, wyroby rękodzielnicze, produkty i żywność ekologiczna, zabawki, odzież, sprzęt sportowy i wędkarski, koszulki, książki i gadżety z autografami znanych osób i wiele innych.

Karinka ma 4 lata, mieszka z rodzicami i czwórką rodzeństwa w Bornem Sulinowie. Kiedy miała 3 miesiące rozpoznano u niej zespół kociego krzyku (zespół Cri du Chat). Jest to rzadka choroba genetyczna, której charakterystycznym objawem jest płacz, przypominający miauczenie kota (wynik nieprawidłowej budowy krtani). W związku z tym, iż jest to choroba genetyczna nie można jej wyleczyć. Istnieje jednak możliwość złagodzenia jej objawów. Istnieje przekonanie, że najlepsza metodą leczenia tej jednostki chorobowej jest delfinoterapia, niestety nieosiągalna dla większości chorych.

Odnotowano wysoką umieralność dzieci z tym schorzeniem w wieku wczesnodziecięcym. W województwie zachodniopomorskim zdiagnozowano tylko 2 przypadki tej choroby, natomiast w całej Polsce około 50.

Wraz z zespołem kociego krzyku u Karinki współistnieją inne schorzenia, takie jak wada serca, wada wzroku, problemy z przełykaniem oraz problemy jelitowe, opóźnienie umysłowe. Dziewczynka nie mówi.

Podstawowym elementem leczenia jest rehabilitacja, dzięki której chorzy mają szansę dożyć wieku dorosłego. Ponieważ dzieci z tą chorobą są w mniejszym lub większym stopniu upośledzone ruchowo, rehabilitacja polega na nauce podstawowych czynności, takich jak siedzenie, jedzenie, chodzenie.

Karinka jest po operacji serca. Jest pod opieką wielu poradni: poradni rehabilitacyjnej, kardiologicznej, neurologicznej, genetycznej oraz okulistycznej. Dziewczynka jest rehabilitowana w Centrum Diagnostyczno - Rehabilitacyjnym Dzieci i Młodzieży NZOZ w Szczecinku przy wykorzystaniu metody Bobath. Korzystała również z zajęć logopedycznych oraz terapeutycznych, które zabezpieczało Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” w Bornem Sulinowie. Niestety rodziców nie jest stać na inne metody leczenia.

Karina potrzebuje ciągłej stymulacji, terapii, rehabilitacji ruchowej ze wskazaniem leczenia metodą Vojty. Potrzebuje wózka inwalidzkiego spacerowego oraz innych form wsparcia.

Dzięki dotychczasowej rehabilitacji Karinka zrobiła ostatnio bardzo duże postępy, jeszcze do zeszłego roku leżąca, teraz porusza się na kolanach oraz wstaje i próbuje chodzić.

Sytuacja materialna rodziny jest trudna. Zawodowo pracuje tylko ojciec, mama zajmuje się pięciorgiem dziećmi.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I POMÓŻMY KARINCE.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia: tel. 882060261 p. Beata Piątkiewicz,
e - mail: ps.szczecinek@wp.pl

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli na Turniej i do udziału w licytacjach. Karince można pomóc również wpłacając pieniądze na konto:

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego z dopiskiem „dla Kariny”, numer konta: 50 8935 0009 1300 4523 2000 0080

Do zobaczenia w niedzielę, 22 listopada, na Turnieju Charytatywnym Piłki Siatkowej dla Kariny!Źródło info i zdjęcia:
porozumieniesamorzadowe.powiatszczecinecki.info
Ostatnio zmieniony przez andrzej.steffen 2015-11-10, 17:41, w całości zmieniany 4 razy  
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

  Wysłany: 2015-11-16, 14:39   Akcja zbiórki żywności Podziel się posiłkiem w Szczecinku [Cytuj]Źródło foto: bzsos.pl


I TY możesz pomóc!!!

Chcesz pomóc dzieciom, włącz się do ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności w marketach DANONE „Podziel się posiłkiem”. Zapraszamy organizacje pozarządowe, jak i osoby fizyczne do pomocy w zbiórce żywności w szczecineckich marketach.


Cytat:
I TY możesz pomóc!!!

Szczecinecka Fundacja na rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych szuka wolontariuszy do zbiórki żywności w szczecineckich marketach, która przeprowadzona zostanie od 4 do 6 grudnia br., w marketach sieci:

- Biedronka,
- Polo Market,
- Lidl,
- Sano,
- Tesco,
- Kaufland


Chętnych do udziału w tej akcji prosimy o zgłaszanie się do 29 listopada:

tel. 606 956 171 lub e-mail: k.oles@powiat.szczecinek.plWszystkie zebrane produkty trafią do potrzebujących dzieci z terenu Powiatu Szczecineckiego.

Zachęcamy do przyłączenia się do tej wyjątkowej akcji!


Organizatorzy Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem:

Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku jak najbardziej przyłącza się do zaproszenia szefostwa Szczecineckiej Fundacji na rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych i jednocześnie zachęcamy do wsparcia szlachetnej akcji!

Źródło info: Szczecinecka Fundacja na rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

MariuszDołączył: 24 Lip 2008
Posty: 1126
Skąd: Szczecinek

Wysłany: 2015-11-16, 14:52   22.11.2015r: Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej PS [Cytuj]Już po raz czwarty Zarząd Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego organizuje Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej. Tym razem akcja ma na celu pozyskanie środków finansowych niezbędnych do leczenia i rehabilitacji czteroletniej Kariny Grochowicz.Turniej odbędzie się w hali sportowej przy ul. Wiatracznej 5 (hala Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego) 22 listopada br.

Podczas imprezy na kibiców siatkówki czekają wrażenia sportowe. Tradycyjnie odbędą się również licytacje cennych fantów, bonów na usługi, przekazanych przez osoby prywatne, przedsiębiorców – ludzi o wielkim sercu: m.in. weekendowy pobyt spa we Dworze Pomorskim w Luboradzy, zaproszenia na bale, bony na usługi: kosmetyczne, fryzjerskie, stomatologiczne, rehabilitacyjne, wysokiej klasy kosmetyki, wyroby rękodzielnicze, produkty i żywność ekologiczna, zabawki, odzież, sprzęt sportowy i wędkarski, koszulki, książki i gadżety z autografami znanych osób i wiele innych.

Karinka ma 4 lata, mieszka z rodzicami i czwórką rodzeństwa w Bornem Sulinowie. Kiedy miała 3 miesiące rozpoznano u niej zespół kociego krzyku (zespół Cri du Chat). Jest to rzadka choroba genetyczna, której charakterystycznym objawem jest płacz, przypominający miauczenie kota (wynik nieprawidłowej budowy krtani). W związku z tym, iż jest to choroba genetyczna nie można jej wyleczyć. Istnieje jednak możliwość złagodzenia jej objawów. Istnieje przekonanie, że najlepsza metodą leczenia tej jednostki chorobowej jest delfinoterapia, niestety nieosiągalna dla większości chorych.

Odnotowano wysoką umieralność dzieci z tym schorzeniem w wieku wczesnodziecięcym. W województwie zachodniopomorskim zdiagnozowano tylko 2 przypadki tej choroby, natomiast w całej Polsce około 50.

Wraz z zespołem kociego krzyku u Karinki współistnieją inne schorzenia, takie jak wada serca, wada wzroku, problemy z przełykaniem oraz problemy jelitowe, opóźnienie umysłowe. Dziewczynka nie mówi.

Podstawowym elementem leczenia jest rehabilitacja, dzięki której chorzy mają szansę dożyć wieku dorosłego. Ponieważ dzieci z tą chorobą są w mniejszym lub większym stopniu upośledzone ruchowo, rehabilitacja polega na nauce podstawowych czynności, takich jak siedzenie, jedzenie, chodzenie.

Karinka jest po operacji serca. Jest pod opieką wielu poradni: poradni rehabilitacyjnej, kardiologicznej, neurologicznej, genetycznej oraz okulistycznej. Dziewczynka jest rehabilitowana w Centrum Diagnostyczno - Rehabilitacyjnym Dzieci i Młodzieży NZOZ w Szczecinku przy wykorzystaniu metody Bobath. Korzystała również z zajęć logopedycznych oraz terapeutycznych, które zabezpieczało Stowarzyszenie „Promyk Nadziei” w Bornem Sulinowie. Niestety rodziców nie jest stać na inne metody leczenia.

Karina potrzebuje ciągłej stymulacji, terapii, rehabilitacji ruchowej ze wskazaniem leczenia metodą Vojty. Potrzebuje wózka inwalidzkiego spacerowego oraz innych form wsparcia.

Dzięki dotychczasowej rehabilitacji Karinka zrobiła ostatnio bardzo duże postępy, jeszcze do zeszłego roku leżąca, teraz porusza się na kolanach oraz wstaje i próbuje chodzić.

Sytuacja materialna rodziny jest trudna. Zawodowo pracuje tylko ojciec, mama zajmuje się pięciorgiem dziećmi.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I POMÓŻMY KARINCE.

W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia: 882060261 p. Beata Piątkiewicz,

e - mail: ps.szczecinek@wp.pl

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli na Turniej i do udziału w licytacjach. Karince można pomóc również wpłacając pieniądze na konto:

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego z dopiskiem „dla Kariny”, numer konta: 50 8935 0009 1300 4523 2000 0080

Do zobaczenia w niedzielę, 22 listopada, na Turnieju Charytatywnym Piłki Siatkowej dla Kariny!"

Przyłączamy się do zaproszenia i również zachęcamy do uczestniczenia w charytatywnej imprezie!

MariuszMichalski
Czesława Grzesińska
Prezydium Rady Organizacji Pozarządowych w Szczecinku


Źródło informacji i zdjęcia: porozumieniesamorzadowe.powiatszczecinecki.info
_________________
Fundacja "Miłosierdzie i Wiedza", ul. W. Bartoszewskiego 12, Sp 11, 78-401 Szczecinek 3 (lokal nr 12, II piętro w Centrum Organizacji Pozarządowych w Szczecinku):
Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Rady NGO, czynnego od wtorku do piątku, w godz.: 12.00-18.00 (darmowy Internet, przydatne info dla i o ngos, a także pomoc w obsłudze komputera, pisaniu wniosków, podań, CV,... - także dla osób bezrobotnych lub niepełnosprawnych).
Dane KRS: FUNDACJA MIŁOSIERDZIE I WIEDZA

[Profil] [PM] [E-mail] [WWW]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-11-24, 16:21   Edukacja kulturalna [Cytuj]

Do 30 listopada samorządowe instytucje kultury mogą wnioskować do Narodowego Centrum Kultury o dofinansowanie w programie Bardzo Młoda Kultura. Przedsięwzięcie ma przyczynić się do wzmacniania roli edukacji kulturowej w Polsce poprzez pobudzenie i wykorzystanie edukacyjnego potencjału kultury.

Dzięki programowi powstanie system, w ramach którego działania podejmowane w sferze kultury przyczynią się do kształtowania cenionych społecznie umiejętności i postaw. Chodzi tu m.in. o kreatywność, innowacyjne działanie, współpracę, zaufanie, kompetencje medialne oraz komunikacyjne. Dla realizacji tych założeń konieczna jest współpraca pomiędzy sferami kultury i edukacji. Niezbędne będzie więc stworzenie i rozwijanie organizacyjnych i merytorycznych podstaw takiego współdziałania. Oba te sektory życia społecznego odpowiedzialne są przecież za kształtowanie kompetencji jednostek.

Program zakłada wyłonienie sieci wojewódzkich operatorów, którzy podejmą się zbudowania oferty edukacyjnej. Będzie ona wykorzystywana z jednej strony do wzmocnienia procesu ustawicznej edukacji w zakresie kultury, z drugiej – do zintegrowania lokalnych podmiotów sfery edukacji, zarówno formalnej, jak i nieformalnej. Operator będzie utrzymywał współpracę z władzami samorządowymi, czego efektem będzie wspólne koordynowanie działań z zakresu edukacji kulturowej w regionie.

Ważne będzie też informowanie i popularyzowanie działań lokalnego operatora wśród nauczycieli, dyrektorów placówek oświatowo-dydaktycznych, przedstawicieli NGO i instytucji kultury, władz samorządowych, rodziców i prawnych opiekunów dzieci i młodzieży.

Zadanie będzie realizowane w latach 2016-2018.

O dofinansowanie w ramach programu mogą się ubiegać samorządowe instytucje kultury. Przy realizacji zadania wskazane jest nawiązanie współpracy - zawarcie porozumienia lub utworzenie konsorcjum - z następującymi podmiotami:

1. kuratoriami oświaty, centrami i ośrodkami doskonalenia nauczycieli;

2. publicznymi i/lub niepublicznymi instytucjami oświatowo-wychowawczymi;

3. organizacjami pozarządowymi;

4. instytucjami kultury; innymi podmiotami działającymi na polu edukacji kulturowej w województwie.

Nabór wniosków trwa do 30 listopada 2015.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 

andrzej.steffen


Dołączył: 20 Sie 2015
Posty: 263

Wysłany: 2015-12-08, 17:37   Kiermasz bożonarodzeniowy [Cytuj]

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ze Szczecinka serdecznie zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 11 grudnia 2015 r. na Placu Wolności w godzinach od 10.00 do 15.30...Środki pozyskane na Kiermaszu zostaną przeznaczone na Hospicjum
Św.Franciszka.
[Profil] [PM] [E-mail]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 SZCZECINECKIE FORUM POMOCY

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group  template created by szpak